Przegląd Najlepszych Niezależnych Krótkich Filmów Świata w Wiązownicy-Kolonii

Już po raz czwarty Fundacja PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii zorganizowała Przegląd Najlepszych Niezależnych Krótkich Filmów Świata nagrodzonych podczas 15 Festiwalu Grand OFF.

W tym roku podobnie jak w latach minionych pokaz filmowy odbył się w fundacyjnej stodole zaaranżowanej na salę kinową. To wyjątkowe miejsce i ciekawe produkcje kina niezależnego przyciągnęły do PasjoDzielni miłośników i miłośniczki produkcji krótkometrażowych. Filmy, które zostały zaprezentowane to produkcje nagrodzone na festiwalu GRAND OFF w następujących kategoriach: najlepszy dokument, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia, najlepszy aktor/najlepsza aktorka oraz najlepszy film polski.

Całe wydarzenie to nie tylko przegląd najlepszych światowych filmów krótkometrażowych nagrodzonych podczas festiwalu Grand OFF, ale również spotkania z ekspertami z tematyki poruszanej w filmach.

W tym roku jedną z ekspertek, a zarówno prowadzącą dyskusję o filmach była Jola Prochowicz -filozofka, feministka, aktywistka społeczna, ekspertka do spraw komunikacji międzykulturowej, założycielka Fundacji Camera Femina, dyrektorka Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet. Drugim ekspertem był Grzegorz Gajek-naukowiec, polarnik, nauczyciel akademicki, wielokrotny uczestnik i organizator wypraw polarnych na Spitsbergen, z którym uczestnicy przeglądu dyskutowali na temat rzeczywistego stanu lodowców i naszego wpływu na ich szybkie topnienie.

Prócz dyskusji przegląd poprzedzały warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, które prowadził zespół Fundacji PasjoDzielnia. W tym roku fundacja zorganizowała warsztaty z tworzenia naturalnych mydeł oraz z malowania tkanin. W warsztatach wzięło udział ponad 30 uczestników. Przegląd odbył się się dzięki finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach konkursu na mikro-dotacja ŚOWES 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *