Stwórz z nami bezpieczną, ciepłą i niezależną przestrzeń do PasjoDzielniowych działań!

Na pewno wiesz jak ważne jest posiadanie własnego miejsca, w którym czujemy się dobrze, bezpiecznie i które jest dla Nas w 100 %.

Właśnie takie miejsce chcemy stworzyć: nasze, PasjoDzielniowe, niezależne .

Ale od początku…

Fundacja PasjoDzielnia to organizacja działająca na rzecz kobiet, liderów i liderek społecznych oraz osób posiadających pasję. Prowadzimy działania w miejscowości Wiązownica-Kolonia (woj. Świętokrzyskie) na wiejskim podwórku z pomalowaną w motywy kwiatowe stajnią, szopą oraz stodołą.

Podczas 2 lat naszych działań zorganizowaliśmy ponad 170 różnych aktywności: wydarzeń, spotkań, treningów (link do 3 minutowego filmu podsumowującego 2 lata działań ZOBACZ KONIECZNIE) )- mimo, że nie zatrudniamy żadnego pracownika/czki.

Organizujemy: warsztaty wzmacniające dla kobiet (samoobrona, Wendo, asertywność), Przeglądy Najlepszych Niezależnych Krótkich Filmów Świata, wieczory dyskusyjno-filmowe o tematyce prawo-człowieczej, survivale dla kobiet i dzieci, treningi biegowe połączone z akcjami ploggingowymi (zbieranie śmieci podczas treningów biegowych), wizyty studyjne, warsztaty rękodzielnicze dla różnych grup, bieg wDECHĘrun.

Ponieważ nasze aktywności są mocno uzależnione od pogody (działamy w nieogrzewanej stodole) w 2021 roku podjęłyśmy decyzje o dostosowaniu nieużywanego poddasza domowego pod działania fundacji. Posiadamy umowę bezpłatnego użyczenia tej przestrzeni na okres 10 lat. Ta przestrzeń w niedalekim czasie będzie siedzibą naszej fundacji oraz miejscem prowadzenia spotkań w miesiącach jesienno-zimowych. 

Dzięki pomocy osób i firm udało nam się już zrobić: schody na poddasze, umocnić konstrukcję więźby dachowej, wymienić hydraulikę i elektrykę, zakupić kominek, poprawienia wylewki, dokonać ocieplenia stropu i dachu.

Przygotowujemy się do: położeniu drewnianej podbitki, , podłączeniu hydrauliki. I właśnie na tym etapie nasze środki finansowe się kończą…

Do ukończenia remontu w takim stopniu byśmy mogły tam WEJŚĆ Z FUNDACYJNYMI DZIAŁANIAMI brakuje nam ponad 15 tyś. złotych. My jako fundacja wydaliśmy już wszystkie środki jakimi dysponowaliśmy (dokładając do tego również prywatne fundusze).

Czy warto nas wesprzeć?

A znasz dużo organizacji działających aktywnie na wsi, poruszających tematykę praw człowieka, kina niezależnego, stawiających na rozwój kobiet ( nie rozwój umiejętności kulinarnych 😉 )?

My nie znamy ich zbyt wiele a uważamy, że każdą taką inicjatywę warto wspierać!

MY NA PRAWDĘ POTRZEBUJEMY ogrzewanej przestrzeni by część z wymienionych działań organizować również jesienią i zimą!

Wierzymy, że dzięki Tobie jest to możliwe!

Wiola i Gośka!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/4dk4jf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *